LAJMI I FUNDIT:

Këto janë 15 blerjet më të dështuara në histori të Barcelonës – Lojtarë që u blen miliona euro, por dështuan në Cam Nou (Foto)

Këto janë 15 blerjet më të dështuara në histori të Barcelonës – Lojtarë që u blen miliona euro, por dështuan në Cam Nou (Foto)

Barcelona ka blerë disa nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, madje edhe nga ataqë kanë fituar edhe Topin e Artë.

Emra si Johan Cruyff, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho dhe Samuel Eto’o ka zbritur në Nou Camp.


Ndërsa tani janë blerë lojtarë që po ashtu po shkëlqejnë si Neymar dhe Luis Suarez.

Deri më tani Barcelona nuk ka bërë asnjë goditje përveç Gerard Deulofeu, i cili është kthyer, ndërsa pretendohen edhe tri apo katër blerje të reja.

Ernesto Valverde i ardhur së fundmi si trajner, vetëm ka bërë planin për blerjet.  Por Barcelona nuk ka fat gjithmonë me transferime, pasi shumë lojtarë edhe pse janë blerë me miliona, kanë dështuar me fanellën Blaugrana.

Goal.com i ka renditur 15 blerjet më të dobëta të Barcelonës. /Telegrafi/

EMMANUEL AMUNIKE | Nga Sporting CP | €3m | 1996

VITOR BAIA | Nga Porto | €6.5m | 1996

PHILIPPE CHRISTANVAL | Nga Monaco | €6.5m | 2001

DMYTRO CHYGRYNSKIY | Nga Shakhtar Donetsk | €25m | 2009

DOUGLAS | Nga Sao Paulo | €4m | 2014

CHRISTOPHE DUGARRY | Nga AC Milan | €4.5m | 1997

GEOVANNI | Nga Cruzeiro | €18m | 2001

HENRIQUE | Nga Palmeiras | €8m | 2008

ALEX HLEB | Nga Arsenal | €17m | 2008

KEIRRISON | Nga Palmeiras | €14m | 2009

EMMANUEL PETIT | Nga Arsenal | €14m | 2000

FABIO ROCHEMBACK | Nga Internacional | €9m | 2001

RUSTU RECBER | Nga  Fenerbahce | I lirë| 2003

ALEX SONG | Nga Arsenal | €19m | 2012

RICHARD WITSCHGE | Nga Ajax | €2.1m | 1991

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori