LAJMI I FUNDIT:

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të Superligës kineze (Foto)

Këto janë 10 transferimet më të shtrenjta të Superligës kineze (Foto)

Kina është duke tronditur botën e futbollit me transferimet e bëra deri më tani.

Filluan para dy vitesh, ndërsa tani janë kthyer në realitet.


Lojtarë të shumtë kanë lënë Evropën për të kaluar në Kinë.

I fundit është Oscar që ka lënë Chelsean për 60 milionë euro për të kaluar të Shanghai SIPG.

Por shumë emra të tjerë luajën në Kinë dhe më poshtë mund t’i shihni 10 transferimet më të shtrenjta. /Telegrafi/

10.Demba Ba (Shanghai Shenhua)

13 milionë euro 2015 (Besiktas)

9.Fredy Guarin (Shanghai Shenhua)

13 milionë euro 2016 (Inter)

8.Paulinho (Guangzhou Evergrande)

14 milionë euro 2015 (Tottenham)

7.Gervinho (Hebei China Fortune)

18 milionë euro 2016 (Roma)

6.Elkeson (Shanghai SIPG)

18.5 milionë 2016 (Guangzhou Evergrande)

5.Ramires (Jiangsu Suning)

28 milionë 2016 (Chelsea)

4.Jackson Martinez (Guangzhou Evergrande)

42 milionë euro 2016 (Atletico Madrid)

3.Alex Teixeira (Jiangsu Suning)

50 milionë 2016 (Shakhtar Donetsk)

2.Hulk (Shanghai SIPG)

55 milionë euro 2016 (Zenit)

1.Oscar (Shanghai SIPG)

61 milionë euro 2016 (Chelsea)