LAJMI I FUNDIT:

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave
Monica Bellucci

Monica Bellucci feston sot ditëlindjen e saj të 55-të.

Aktorja italiane njihet në botë prej më shumë se 30 vitesh dhe konsiderohet si një nga femrat më të bukura të planetit.


Në të 20-at filloi të merrej me modeling dhe pamja e saj e solli shumë shpejt në spektaklet e ‘Dolce&Gabbana’, për të cilët u bë shumë shpejt muzë.

Monica Bellucci

Edhe në vitet e saj të pjekurisë, Monika mban sfilatat e tyre.

Pas karrierës si modele, Bellucci u bë aktore dhe disa nga rolet e saj janë gdhendur përgjithmonë në kujtesën e shumë njerëzve.

Për shembull, në rrjetet sociale qarkullojnë edhe sot skena nga filmi “Malena” dhe bukuroshja Monica tregoi të gjitha hijeshitë e saj në atë film të vlerësuar.

Të gjitha lajmet nga Monica Bellucci
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Monica Bellucci

Skenat e filmit janë të paharrueshme, madje edhe 20 vite më vonë, shumë aktore, influencuese dhe modele më të reja po përpiqen ta kopjojnë atë.

Prandaj, në vend të biografisë së saj të gjerë, ja fotot e saj nga periudha të ndryshme të jetës dhe karrierës:

Monica Bellucci

Monica Bellucci

Monica Bellucci

Monica Bellucci

Monica Bellucci

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Magazina
Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Magazina
Kalo në kategori