LAJMI I FUNDIT:

Këtë gjë mund ta bëjë vetëm Manchester United – nga tri gola epërsi, pranon tre gola nga ekipi i kategorisë së dytë

Këtë gjë mund ta bëjë vetëm Manchester United – nga tri gola epërsi, pranon tre gola nga ekipi i kategorisë së dytë

Manchester United dhe Coventry kanë barazuar me rezultat 3-3 në kohën e rregullt në gjysmëfinalen e FA Cup që po zhvillohet në ‘Ëembley’.

Djajtë e kuq e nisën shumë mirë ndeshjen, duke rrezikuar të parët me Marcus Rashford, por pa sukses.

Në minutën e 23-të, Man Utd zhbllokoi sfidën duke shënuar me Scott McTominay, që gjeti rrjetën pas asistimit të Diogo Dalot për 1-0.

Pas golit u hap ndeshja dhe kishte raste nga të dyja palët, por golin e dytë e shënuan sërish Djajtë e Kuq.

Ishte Harry Maguire që gjeti rrjetën në fundin e pjesës së parë për 2-0.

Me të filluar pjesa e dytë, Man Utd shtoi epërsinë në 3-0 me golin e Bruno Fernandes.

Me këtë rezultat u mendua që Djajtë e Kuq vetëm se kishin siguruar fitore, por që nuk doli ashtu, pasi që Coventry u lëshua në sulm.

Ellis Simms hapi ndeshjen me një gol në minutën e 71-të për 3-1.

Nuk vonoi shumë dhe Coventry sërish arriti të shënojë, kësaj radhe me Callum O’Hare për 3-2.

Minutat e fundit, skuadra e nivelit të dytë të futbollit anglez filloi golin e barazimit.

Coventry fitoi penalti në kohën shtesë dhe Haji Wright ishte i saktë nga pika e bardhë për 3-3.

Skuadrat nuk arritën të shënonin në minutat e mbetur dhe ndeshja shkoi në vazhdime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori