LAJMI I FUNDIT:

Kështu u komentua fitorja e Shqipërisë në mediat italiane dhe spanjolle

Kështu u komentua fitorja e Shqipërisë në mediat italiane dhe spanjolle

Kombëtarja e Shqipërisë fitoi me rezultat 0-2 ndaj Lihtenshtajnit.

Reklama

Pas kësaj fitore Shqipëria prinë në Grupin G me gjashtë pikë, duke lënë pas Spanjën dhe Italianë me katër pikë.

“Shqipëria vazhdon të dominojë grupin e Spanjës” është titulli që gazeta sportive spanjolle “AS” ka për lajmin mbi fitoren e kuqezinjve ndaj Lihtenshtejnit.

“Shqipëria mori fitoren e dytë në grup, duke u ngjitur mbi Spanjën dhe Italinë. Vendi Ballkanit që demonstroi prezencën e vet në Kampionatin Evropian, pas fitores ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtejnit nuk është një kundërshtar i lehtë në teori”.

“Spanja do të ketë një ndeshje të vështirë të dielën”, mbyllet shkrimi i “AS”.

Ndërsa “SportMediaset” shkruan se Shqipëria nuk bën gabime, në grupin e Italisë kryeson Shqipëria e De Biasit.

E përditshmja italiane 'Sportmediaset'
E përditshmja italiane ‘Sportmediaset’

AS
Gazeta sportive spanjolle “AS”

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori