LAJMI I FUNDIT:

Keanu Reeves reagon pas vdekjes së mikut dhe kolegut të tij në “John Wick”, Lance Reddick

Keanu Reeves reagon pas vdekjes së mikut dhe kolegut të tij në “John Wick”, Lance Reddick

Ylli i filmave, Keanu Reeves ka thënë se është ‘zemërthyer’ për lajmin shkatërrues të vdekjes së Lance Reddick.

Dyshja që punuan së bashku në serinë e filmave John Wick të Chad Stahelski, krijuan një lidhje të fortë gjatë viteve.


“Ne jemi thellësisht të pikëlluar dhe zemërthyer për humbjen e mikut dhe kolegut tonë të dashur Lance Reddick”, thanë Reeves, 58 vjeç dhe regjisori Chad Stahelski në një deklaratë të përbashkët për Variety.

Foto: Getty Images

“Ai ishte profesionisti i përsosur dhe ishte kënaqësi për të punuar me të. Dashuria dhe lutjet tona janë me gruan e tij Stephanie, fëmijët, familjen dhe miqtë e tij”, shtuan tutje ata.

Dyshja tha se do t’i kushtojnë yllit tashmë të ndjerë “John Wick: Kapitulli 4”, i cili do të dalë në kinema më 23 mars, shkruan PageSix.

Foto: Getty Images

Aktori ishte i famshëm edhe për rolin e tij në serialin dramatik të suksesshëm “The Wire”.

Vdes një nga yjet e filmit “John Wick”, Lance Reddick
Lexo po ashtu Vdes një nga yjet e filmit “John Wick”, Lance Reddick

Reddick u vlerësua si një nga më të mirët e Hollywoodit, me një filmografi mbresëlënëse dhe portofol të punës që dëshmojnë performancat e tij të fuqishme.

Foto: Getty Images

Në dhjetor 2021, Lance vlerësoi marrëdhënien e tij të punës me Reeves, duke e përshkruar yllin e “Matrix” si “dikë që është shumë bujar si aktor dhe bën gjithçka për punën”.

“Nga njëra anë ndihem sikur nuk e njoh shumë mirë, por nga ana tjetër, thjesht e adhuroj atë djalë. Ai është një qenie njerëzore kaq e mrekullueshme”, kishte deklaruar Reddick. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Magazina

"M'i bëj pak llogaritë kur u bë tremuajshe" - Sara Gjordeni përballet me kritika të ashpra për shtatzëninë e saj

Magazina
Kalo në kategori