LAJMI I FUNDIT:

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike
(Foto: basketbolli.com)

Final 4 i Ligës Unike do të vë përballë skuadrat më të mira të kësaj lige.

Reklama

Dy skuadra nga Shqipëria dhe dy nga Kosova siguruan pjesëmarrjen në evenimentin e rëndësishëm për basketbollin e femrave në të dyja shtetet.

Flamurtari i Vlorës, Prishtina, Bashkimi i Prizrenit dhe Partizani i Tiranës, do të garojnë për trofeun e çmuar.

Në gjysmëfinale do të përballen Flamurtari me Prishtinën, që u renditën në vendin 2 dhe 3, derisa Bashkimi që ishte i pari do të sfidohet nga Partizani, që u rendit i katërti.

Kampione aktuale është Prishtina, që triumfoi në edicionin e parë dhe historik, kurse klubi vlonjat së fundi kishte triumfuar në Superkupën Mbarëkombëtare.

(Foto: basketbolli.com)

Orari

15 Mars 2023

E mërkurë

16:00 Flamurtari – Prishtina

19:00 Bashkimi – Partizani

16 Mars

E enjte

16:00 Ndeshja për vendin e tretë

19:00 Ndeshja Finale


Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Ligue 1
Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Premier League
Kalo në kategori