LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton konsumon ushqimin e njëjtë çdo mëngjes, mësoni se nga çfarë përbëhet

Kate Middleton konsumon ushqimin e njëjtë çdo mëngjes, mësoni se nga çfarë përbëhet
(Foto: Reuters)

Kate Middleton ha çdo ditë të njëjtin mëngjes, i cili përbëhet nga një kombinim i përbërësve mjaft të shëndetshëm.

Reklama

Mediat britanike raportojnë se Princesha e Uellsit konsumon çdo ditë ushqimin e njëjtë në mëngjes dhe ekspertët pohojnë se ajo mban një dietë të larmishme, e cila i lejon të ndihet dhe të duket e mrekullueshme.

Thuhet se 40-vjeçarja e nis ditën me tërshërë, e cila është e pasur me proteina, karbohidrate dhe fibra, dhe më pas e ndjek me një pije mëngjesi të pasur me lëndë ushqyese.

(Foto: Glamour)

Për shkak të proteinave dhe elementëve të tjerë që janë natyralisht të pranishëm në përbërës, pija përfshin lakër jeshile, spinaq dhe spirulinë, të cilat thuhet se janë të preferuarat e saj. Ajo herë pas here ha pak bollgur për të ruajtur nivelet e energjisë gjatë ditës.

Gjithashtu, Princesha e Uellsit thuhet se pëlqen ushqime, si sallata me shalqi me feta, avokado dhe tranguj për vakte të tjera.

Mes vakteve, Kate shpesh i pëlqen të hajë fruta dhe perime të freskëta, të cilat janë të gjitha të pasura me lëndë ushqyese që nxisin rritjen e shëndetshme të flokëve dhe i japin asaj fije të bukura. /Telegrafi/