Kandidati për president i Barcelonës, Victor Font zbulon se  Eric Garcia është gatshëm të heqë dorë nga paga për gjasht muaj vetëm të bashkohet me klubin

Victor Font ka folur për media të mërkurën, pasi zgjedhjet për president të Barcelonës do të mbahen me 7 marsit.

Ai gjithashtu preku edhe të ardhmen e Eric Garcia, i cili shihet si objektivi primar i klubit.

“Eric Garcia është gati të mos paguhet këtë sezon”.

“Lëvizjet që kemi bërë na bëjnë të kuptojmë se nënshkrimi i Eric Garcia është i mundur tani, klubi mund ta menaxhojë atë financiarisht”.

“Ronald Koeman dhe struktura jonë sportive e konsiderojnë nënshkrimin e tij themelor për të fituar tituj këtë sezon. Kështu që ne i kërkojmë menaxherit komiteti që të nënshkruajë me Eric këtë javë”.

Reklama
Reklama

“Pse mos ta nënshkruajmë me të? Nëse ai është gati të mos paguhet këtë sezon … City do të pranojë 3 milionë euro plus bonuset”, ka thënë ai. /Telegrafi/