LAJMI I FUNDIT:

Kameruni luan ndaj Brazilit, formacionet zyrtare

Kameruni luan ndaj Brazilit, formacionet zyrtare

Kameruni luan ndaj Brazilit të kualifikuar në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror.

Reklama

Brazili është lider me gjashtë pikë, pas dy fitoreve radhazi ndaj Serbisë dhe Zvicrës.

Në anën tjetër Kameruni ka një pikë, pasi ka humbur nga Zvicra dhe ka barazuar në ndeshjen e dytë.

Aboubakar, Choupo-Moting dhe Mbeumo udhëheqin sulmin për kamerunasit në këtë takim.

Në anën tjetër te Brazili ka shumë ndryshime pasi trajneri Tite u ka dhënë hapësirë shumë lojtarëve, ku startojnë Dani Alves, Fabinho e Gabreil Jesus.


Kamerun: Epassy; Fai, Tolo, Wooh, Ebosse; Ngamaleu, Anguissa, Kunde; Aboubakar, Choupo-Moting, Mbeumo

Brazil: Ederson; Dani Alves, Militao, Bremer, Alex Telles; Fabinho, Fred, Rodrygo; Antony, Gabriel Jesús, Martinelli.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori