LAJMI I FUNDIT:

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Të shtunën me fillim nga ora 18:00 është bërë hedhja e shortit për Kampionatin Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani verën e vitit të ardhshëm.

Kjo garë do të nis më datë 14 qershort në stadium “Allianz Arena”, me ndeshjen Gjermani-Skoci që do të jetë sfida hapëse.

Shqipëria është vendosur në grupin B së bashku me Italinë, Spanjë dhe Kroacinë, teksa më poshtë gjeni kalendarin e plotë të Evropianit, përfshirë edhe ndeshjet e kuqezinjëve të Sylvinhos.


Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë
Lexo po ashtu Përzgjedhësi i Kroacisë befason me deklaratën e tij për Shqipërinë

14 qershor

Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)


15 qershor

Spanjë vs Kroaci (Berlin)

Itali vs SHQIPËRI (Dortmund)

Hungari vs Zvicër (Koln)


16 qershor

Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen)

Play Off A vs Holandë (Hamburg)

De La Fuente nga Spanja thotë mos të harrojnë Shqipërinë
Lexo po ashtu De La Fuente nga Spanja thotë mos të harrojnë Shqipërinë

Slloveni vs Serbi (Stuttgart)


17 Qershor

Austri vs Francë (Düsseldorf)

Belgjikë vs Sllovaki (Frankfurt)

Rumani vs Play Off B (Munich)


18 qershor

Portugali vs Çeki (Leipzig)

Turqi vs Play Off C (Dortmund)


19 qershor

Kroaci vs SHQIPËRI (Hamburg)

Mirlind Daku me mesazh për të gjithë ata që e nënvlerësojnë Shqipërinë
Lexo po ashtu Mirlind Daku me mesazh për të gjithë ata që e nënvlerësojnë Shqipërinë

Skoci vs Zvicër (Koln)

Germany vs Hungari (Stuttgart)


20 qershor

Spanjë vs Itali (Gelsenkirchen)

Danimarkë vs Angli (Frankfurt)

Slloveni vs Serbi (Munich)


21 qershor

Play Off A vs Austri (Berlin)

Holandë vs Francë (Leipzig)

Sllovaki vs Play Off B (Düsseldorf)


22 qershor

Play Off C vs Çeki (Hamburg)

Turqi vs Portugali (Dortmund)

Belgjikë vs Rumani (Koln)


23 qershor

Zvicër vs Gjermani (Frankfurt)

Skoci vs Hungari (Stuttgart)


24 qershor

Kroaci vs Itali (Leipzig)

SHQIPËRI vs Spanjë (Düsseldorf)


25 qershor

Holandë vs Austri (Berlin)

Francë vs Play Off A (Dortmund)

Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'
Lexo po ashtu Buffon i paralajmëron të gjithë ata që e shikojnë Shqipërinë si autsajdere e 'grupit të vdekjes'

Angli vs Slloveni (Koln)

Danimarkë vs Serbi (Munich)


26 qershor

Çeki vs Turqi (Hamburg)

Play Off C vs Portugali (Gelsenkirchen)

Sllovaki vs Rumani (Frankfurt)

Play Offf B vs Belgjikë (Stuttgart)


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori