LAJMI I FUNDIT:

Ka ndërruar jetë Zsa Zsa Gabor, aktorja e njohur për jetën luksoze dhe martesat e shumta (Foto)

Ka ndërruar jetë Zsa Zsa Gabor, aktorja e njohur për jetën luksoze dhe martesat e shumta (Foto)

Aktorja me origjinë hungareze, Zsa Zsa Gabor, ka ndërruar jetë të dielën në Los Angeles. Ajo ishte 99 vjeçare.

Përfaqësuesi i saj, Edward Lozzi, ka njoftuar se arsyeja e vdekjes ishte pamjaftueshmëria e zemrës.

Nga e majta, Zsa Zsa Gabor dhe motrat e saj, Magda dhe Eva, në vitin 1955 (AP)

Ajo ka qenë e njohur për jetën e saj luksoze dhe martesat e shumta, prej të cilave janë bërë publike së paku tetë.

Karriera e saj nisi me kurorën e ‘Miss Hungarisë’ në vitin 1936 dhe që nga vendosja në SHBA ka luajtur në dhjetëra filma dhe seriale televizive, në disa prej të cilave portretizonte veten.

Zsa Zsa Gabor në Budapest të Hungarisë, në vitin 1940 (EPA)

Ndër rolet e saj më të mira përmenden ato në filmat, si “Moulin Rouge” (1952), “Lili” (1953), “Touch of Evil” (1958) dhe “Queen of Outer Space” (1958). /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Efi Dhedhes shkëlqen në pushime: Duket tejet fantastike në fotografitë e fundit

Efi Dhedhes shkëlqen në pushime: Duket tejet fantastike në fotografitë e fundit

Magazina
“Cilët janë artistët me të cilët s'do të bashkëpunoje kurrë” – Mc Kresha jep një përgjigjje interesante

“Cilët janë artistët me të cilët s'do të bashkëpunoje kurrë” – Mc Kresha jep një përgjigjje interesante

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Princesha Kate do ta bëjë sot paraqitjen e parë publike që nga diagnoza me kancer

Princesha Kate do ta bëjë sot paraqitjen e parë publike që nga diagnoza me kancer

Magazina
Kalo në kategori