LAJMI I FUNDIT:

“Ka humbur besimi” – raportohet për situatë skandaloze mes Xavit dhe lojtarëve të Barcelonës

“Ka humbur besimi” – raportohet për situatë skandaloze mes Xavit dhe lojtarëve të Barcelonës

Barcelona duket se është futur në një situatë të pa lakmueshme dhe këtë mund ta pësojë Xavi.

Trajneri spanjoll thuhet se ka humbur besimin tek disa lojtarë dhe kjo pakënaqësi ka filluar të rritet.

“Ka pasur shumë tension në dhomat e zhveshjes së Barcelonës pas humbjes së tyre ndaj Shakhtarit”, raporton Jose Alvarez i El Chiringuito.


Gerard Pique mund ta bëjë Joan Laportan armikun kryesor
Lexo po ashtu Gerard Pique mund ta bëjë Joan Laportan armikun kryesor

“Besimi mes lojtarëve dhe trajnerëve ka filluar të zbehet”, shton gazetari.

Lojtarët e Barcelonës si Joao Cancelo konfirmuan pjesën e parë të raportimit me Marc Andre Ter Stegen duke thënë se atmosfera në dhomën e zhveshjes është e tensionuar pas asaj humbjeje 1-0 ndaj Shakhtarit.

Megjithatë, pjesa e dytë që pretendon se ka mungesë besimi mes lojtarëve të Barçës dhe trajnerit të tyre është e vështirë të besohet edhe me paraqitjet jo bindëse të skuadrës së fundmi.

Messi e përmend sërish Barcelonën, por tifozët katalunasë do të zhgënjehen nga fjalët e tij
Lexo po ashtu Messi e përmend sërish Barcelonën, por tifozët katalunasë do të zhgënjehen nga fjalët e tij

Xavi thuhet se mbajti një takim krize të mërkurën pas kthimit të Barçës nga Gjermania ku humbën ndaj Shakhtarit. Një takim i tillë duhet të ketë djegur çdo nerv dhe ka ndrequr çdo marrëdhënie të lëkundur mes lojtarëve.

Ndeshja e radhës e Barcelonës është kundër Deportivo Alaeves dhe aty mund të shihet nëse trajneri ka humbur besimin e lojtarëve të tij, që mund të shkaktojë shkarkimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori