Juventusi shkrin Moskën, mposht në kohën shtesë Lokomotivën – sigurohet kualifikimi për fazën tjetër

Juventusi ka fituar si mysafir i Lokomotiva Moskës me rezultat 2-1, në ndeshjen e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja nisi shumë mirë për Juventusin që shënoi që në minutën e katërt të ndeshjes me Aaron Ramseyn.

Goli erdhi pas një gabimi të portierit Guilherme që i rrëshqiti topi nga duart pas një goditje të Cristiano Ronaldos.

Por nuk vonoi shumë përgjigjja e Lokomotivës, kur në minutën e 12-të Aleksey Miranchuk shënoi për 1-1, pas një topi të kthyer nga shtylla.

Gonzalo Higuain provoi në minutën e 36-të dhe ishte afër, por pa fat.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë pasi më skuadrat nuk kishin raste të mira.

Në pjesën e dytë fillimisht provoi Cristiano Ronaldo, por portieri Guilherme, priti shumë bukur.

Rast të mirë për rusët kishte Joao Mario, por goditja e tij ndalet në vijën e portën nga Leonardo Bonucci.

Kur pritej që ndeshja ta mbyllej në barazim në skenë doli Douglas Costa që me një aksion të bukur në bashkëpunim me Higuain shënoi për 2-1.

Me këtë fitore Juventusi i ka 10 pikë dhe ka kalaur tutje në fazën e eliminimit direkt. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve