Klubi i madh italian, Juventusi thuhet se është i vendosur për një eksod largimesh gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, shumë lojtarë të ekipit të parë mund të transferohen dikur tjetër përpara sezonit të ardhshëm.

Kjo gazetë me bazë në Torino shton se janë plot njëmbëdhjetë futbollistë që rrezikojnë largimin nga Juventus Stadium gjatë verës.

Dy klube angleze fillojnë bisedimet për Adrien Rabiotin Dy klube angleze fillojnë bisedimet për Adrien Rabiotin

Genova pritet të nënshkruaj me portierin Mattia Perin, ndërsa Mattia De Sciglio, Luca Pellegrini dhe njëri nga Daniele Rugani ose Cristian Romero mund të largohen nga mbrojtja e Juves.

Në mesfushë, Adrien Rabiot dhe Miralem Pjanic janë në bisedime për t’u larguar nga Juve, së bashku me mesfushorin anësor kroat, Marko Pjaca.

Pjanic refuzon PSG-në, ia bën të qartë se dëshiron transferimin vetëm te Barcelona Pjanic refuzon PSG-në, ia bën të qartë se dëshiron transferimin vetëm te Barcelona

Dhe në sulm, Gonzalo Higuain kërkohet nga River Plate dhe Stephy Mavididi mund të nënshkruajë përgjithmonë me klubin francez Dijon.

Ka gjithashtu plane që po diskutohen për të blerë përsëri Rolando Mandragora nga Udinese para se ta shisnin përsëri një fitim të kosiderueshëm. /Telegrafi/