Juventusi hyn në histori, mbretëron për të gjashtin vit radhazi në Serie A dhe feston titullin para tifozëve (Video)

Juventusi ka fituar ndaj Crotones me rezultat 3-0 dhe është shpallur kampion një ndeshje pa përkunduar ky sezon në Serie A, dhe ishte titulli i gjashtë radhazi.

Skuadra e Massimiliano Allegrit e ka kryer detyrën edhe këtë sezon në kampionatin italian, duke vulosur edhe njëherë dominimin në këtë ligë.

Titulli i gjashtë radhazi erdhi pas fitores në shtëpi ndaj Crotones, të cilën e siguroi qysh në pjesën e parë me dy gola të shënuara.

Tifozët të përgatitur për festë që nga minuta e parë

Goli i epërsisë erdhi në minutën e 13 nga Mario Mandzukic, i cili shënoi nga afërsia për 1-0 pas asistimit të Juan Cuadrados.

Dashuria e Mandzukicit ndaj Juventusit

Në minutën e 39 ishte Paolo Dybala që shënoi një supergol nga goditja e dënimit duke ngritur rezultatin në 2-0, rezultat ky që qoi skuadrat në pushim.

Dybala shënoi një supergol!

Në pjesën e dytë, skuadra e Allegrit arriti të menaxhoj mirë rezultatin, duke mos provuar shumë sulme dhe mos dhënë gjithë potencialin pasi duhen forca për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit.

Megjithatë, e gjeti edhe një gol në minutën e 84 të ndeshjes me anë të mbrojtësit brazilian, Alex Sandro, i cili shënoi me kokë për 3-0 pas shërbimit të Dybalas.

Kështu, pas 90 minutave lojë Juventusi fitoi me rezultat 3-0 ndaj Crotones dhe siguroi titullin e gjashtë radhazi në Serie A apo të 33-tin në histori. /Telegrafi/

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Como është ngjitur në Serie A pas 21 vitesh, Fabregas dhe Henyr kanë arsye për festë