Juventusi i falet dyshes Ronaldo – Dybala, fiton në fushën e Sampdorias

Juventus . (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Juventusi ka arritur të shënojë fitore në përballje me Sampdorian me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të javës së 17-të.

Ndeshja ishte e fortë dhe me raste nga të dyja anët, por Zonja e Vjetër shumë herë e zhbllokoi përballjen.

Paulo Dybala shënoi golin e parë në ndeshje, që ishte me të vërtet i bukur me një goditje të bukur në minutën e 19-të.

Festa e Dybalas . (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Po përgjigja e Sampdorias nuk vonoi. Një gabim i Alex Sandros më së miri u konkretizua nga Caprari që shënoi për 1-1.

Kur pritej që të mbyllej pjesa e parë, një harkim i Sandros gjeti kokën e Ronaldos që shënoi për 2-1.

Festa e Cristiano Ronaldos. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Me këtë gol u mbyll edhe pjesa e parë.

Në të dytën edhe pse kishte shumë raste, goli nuk erdhi.

Me këtë fitore Juvenusi udhëheq i vetëm në Serie A me 42 pikë, tri më shumë se Interi që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë