LAJMI I FUNDIT:

Juventus 1-3 Roma, vlerësimet e futbollistëve

Juventus 1-3 Roma, vlerësimet e futbollistëve
Juventus-Roma (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Juventusi është mposhtur në shtëpi me rezultat 3-1 nga Roma në ndeshjen e fundit të sezonit 2019/20 në Serie A.

Zonja e Vjetër ka fituar matematikisht titullin kampion në Serie A për këtë sezon dhe ndeshjet e fundit i ka luajtur pa motiv, duke lejuar disa humbje, ku njëra nga to erdhi sot nga Roma.


Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Gonzalo Higuain (5’) për vendasit, ndërsa për Romën shënuan Nikola Kalinic (23’) dhe Diego Perotti (44’, 55’).

Juventusi e mbyll sezonin e Serie A me humbje nga Roma
Lexo po ashtu Juventusi e mbyll sezonin e Serie A me humbje nga Roma

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte Perotti, i cili pas dy golave të shënuar u vlerësua me notë 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e vendasve, Danilo që u notua me 5.9.

Juventus:

Roma:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

La Liga
Tek Arsenali të sigurt se do shpallen kampionë – dalin pamjet duke prezantuar trofeun

Tek Arsenali të sigurt se do shpallen kampionë – dalin pamjet duke prezantuar trofeun

Premier League
Cristiano Ronaldo tregohet dinak kur parashikon fituesin e Ligës Premier këtë sezon

Cristiano Ronaldo tregohet dinak kur parashikon fituesin e Ligës Premier këtë sezon

Ndërkombëtare
Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Boks
Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Bundesliga
Kalo në kategori