Juve e mbyll sezonin me fitore dhe feston titullin e shtatë radhazi në Allianz Stadium

Paulo Dybala dhe Ryder Matos gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Juventusi e ka mbyllur sezonin 2017/18 në Serie A me fitoren ndaj Hellas Veronas me rezultat 2-1.

Zonja e Vjetër ishte dukshëm më e mirë, ndoshta e motivuar nga dëshira se në fund të takimit do festonin titullin.

Mohamed Salim Fares kishte rast për gol në minutën e 16-të, por Gianluigi Buffon bëri një pritje të mirë.

Koreografia e tifozëve e përgatitur për Buffonin (Foto: Getty Images)

Mario Mandzukic kishte në vazhdim dy raste të mirë, por rrjeta e Andrade Nicolas nuk u tund dhe me rezultatin 0-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Në minutën e 49-të u shënua goli i parë, autor Daniele Rugani, ndërsa pas katër minutash shënoi edhe Miralem Pjanic.

Mario Mandzukic në tentim për të shënuar gol ndaj Veronas (PFoto: Getty Images)

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Alessio Cerci në minutën e 76-të.

Në minutën e 86-të Stephan Lichtsteiner kishte rastin të përshëndetet nga Juve me një gol, por dështoi të shënojë nga pika e bardhë.

Momenti kur Gianluigi Buffon përshëndeti tifozët gjatë zëvendësimit (Foto: Getty Images)

Vlen të theksohet se kjo ishte dhe ndeshja e fundit e Buffonit me fanellë të Zonjës së Vjetër.

Juve e mbyll sezonin në vendin e parë me 95 pikë, kurse Hellas Verona në vendin e 19-të me 25 pikë, pra në sezonin e ardhshëm do të luajë në Serie B së bashku me Beneventon. /Telegrafi/

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Bayern Munich nuk po gjen trajner të ri, deklarata e fundit e Thomas Tuchel bën ‘lëmsh’ ambientin bavarez

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

"Orari është totalisht i çmendur, kjo që na bëjnë është krim" - Klopp shpërthen ndaj transmetuesve televiziv

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami