Një grua e bukur, e njohur me buzëqeshjen simpatike si dhe lidhjeve rresht të dështuara, është një nga prezantimet më simpatike të aktores së Hollivudit, Julia Roberts, e cila pohon se martesa është një shtyllë mbështetëse në jetën e saj.

Ajo gëzon sot një familje të shëndoshë në saje të martesës me kineastin Daniel Moder si dhe tre fëmijët e tyre. Megjithatë, mediat shkruajnë për “tradhtitë” bashkëshortore, por këtyre thashethemeve u kanë rezistuar ndër vite.

Julia u takua me Mooren në vitin 2000 në filmin “Mexican”. Ai ishte e martuar atëbotë me piktoren Vera Steinberg, ndërsa artisja në një marrëdhënie, por pasioni mes tyre ishte i madh.

Julia And her husband #juliaroberts #danielmoder #tbt #cutecouple 💗

A post shared by Julia Roberts (@juliarobertsdailyx) on Mar 16, 2018 at 3:27pm PDT

“Unë menjëherë u dashurova me të dhe dëshiroja të isha me të, nuk mund të mos flisja për të dhe e dija që do të isha në telashe”, tha Roberts.

Shpejt filluan të takohen, edhe pse ai ishte i martuar, por vetëm në letër. Julia Roberts dhe Molder filluan romancën e tyre dhe këtu hasën në kritika të mëdha, por edhe dënimin publik.

Megjithatë, pas disa muajsh të lidhjes së fshehur, të dy e ndërpriten marrëdhëniet e tyre me ish-partnerët e parë dhe filluan të funksiononin si një çift i vërtetë.

Megjithatë, familja Moder reagoi shumë fort në të gjitha këto ngjarje dhe nuk vendosi ta pranonte lehtë Julian. E para u bë nga nëna e Moderës, Pete, por shpejt përjetoi një infarkt fatale. Të tjerët e përdornin këtë për të fajësuar më tej Julian për një grup rrethanash të pakënaqura. Por, në nder të Petes së ndjerë, familja vendosi të pranonte aktoren dhe çifti u martua në vitin 2002.

Julia And her family👨‍👩‍👧‍👦💗 #juliaroberts #dannymoder #phinnaeusmoder #hazelmoder #henrymoder #familyfirst💯 #love #beauties😍 #tbt

A post shared by Julia Roberts (@juliarobertsdailyx) on Jan 12, 2018 at 5:39am PST

Thuhet se, sipas tregimeve të Hollivudit, kriza e parë e martesës filloi disa muaj pas kurorëzimit, sepse Moder kurrë nuk mund të pajtojë me një grua kaq të njohur.

Për britanikët “Harpers Bazaar”, aktorja e Hollivudit tha për vetveten “Para se të takohesha me Danielin, isha e mjaftueshme për veten time, isha një krijesë e prishur që po nxiste dhe filmonte filma. Gjithçka ndryshoi kur e takova. Unë e di se kjo është për shkak të tij. Sot, unë jam ky person, sepse e kam atë në jetën time”. /Telegrafi/