LAJMI I FUNDIT:

Ju keni një mendje të relaksuar nëse mund ta gjeni shalqirin pa fara në vetëm pesë sekonda

Ju keni një mendje të relaksuar nëse mund ta gjeni shalqirin pa fara në vetëm pesë sekonda

Një iluzion optik, i cili tregon një numër fetash shalqini rozë të ndezur, pretendon se zbulon saktësisht se sa zen është mendja juaj në të vërtetë, dhe gjithçka ka të bëjë me atë se sa shpejt e dalloni fetën e frutit të fshehur pa fara.

Reklama

Ka rreth 250 shalqinj brenda në imazh, dhe të gjithë përveç njërit prej tyre përmbajnë fara. Adhuruesit e enigmave kanë sfiduar veten për të gjetur këtë fetë në pesë sekonda, me rezultate të përziera, shkruan Mirror, përcjell Telegrafi.

Nëse ju deshën më shumë se pesë sekonda, mund t’ju duhet të qetësoheni pak.

The watermelon optical illusion

Ndërsa nëse jeni ndër ata me fat që mund të dalloni shalqirin e vetmuar pa fara në më pak se pesë sekonda, atëherë besohet se mendja juaj është zen për t’u patur zili, ndryshe nga shumica prej nesh, individëve të stresuar, të cilëve iu desh pak më shumë kohë.

The watermelon optical illusion

Nëse e keni parë atë brenda pesë sekondave, atëherë ka të ngjarë që jeni një individ i qetë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Fun
Shkencëtari iranian pretendon se e ka shpikur makinën që parashikon të ardhmen

Shkencëtari iranian pretendon se e ka shpikur makinën që parashikon të ardhmen

Fun
Një qytet në Irlandë ka vendosur të ndalojë fëmijët të përdorin celularin deri në shkollën e mesme

Një qytet në Irlandë ka vendosur të ndalojë fëmijët të përdorin celularin deri në shkollën e mesme

Interesante
Ndërpritet gjyqi për një vrasje në Indi pasi majmuni vodhi provat

Ndërpritet gjyqi për një vrasje në Indi pasi majmuni vodhi provat

Interesante
Kalo në kategori