LAJMI I FUNDIT:

A ju ka shkuar ndonjëherë mendja që këta 15 lojtarë kanë luajtur në këto skuadra (Foto)

A ju ka shkuar ndonjëherë mendja që këta 15 lojtarë kanë luajtur në këto skuadra (Foto)

Marca ka nxjerrë listën prej 15 futbollistëve që kanë luajtur në skuadra ku shumë kujt nuk ju kujtohen.

Reklama

Shumica prej tyre yje të jashtëzakonshëm të futbollit dhe kanë luajtur në skuadra të mëdha, por që nuk kanë arritur ta bëjnë diferencën siç e bëjnë tani ose kur kanë ndërruar mjedis.

Formacioni më i mirë në LK me lojtarët që kanë më shumë se 100 paraqitje (Foto)
Lexo po ashtu Formacioni më i mirë në LK me lojtarët që kanë më shumë se 100 paraqitje (Foto)

Thierry Henry, Roberto Carlos, Mario Balotelli, Diego Costa janë disa nga emrat.

Më poshtë mund t’i gjeni lojtarët me foto e klubeve ku ishin. /Telegrafi/

1.Alexis Sanchez – River Plate

cudi-1
2. David Silva – Eibar

cudi-2
3.Roberto Carlos – Inter

cudi-3
4.Franck Ribéry – Galatasaray

cudi-4
5.Claude Makelele – Celta Vigo

cudi-5
6.Keylor Navas – Albacete

cudi-6
7.Mauro Icardi – FC Barcelona

cudi-7
8.Thierry Henry – Juventus

cudi-8
9.Gennaro Gatusso – Rangers

cudi-9
10.Filipe Luis – Real Madrid Castilla

cudi-10
11.Jordi Alba – Nastic de Tarragona.

cudi-11
12.Diego Costa – Celta Albacete

cudi-12
13. Cafu – Zaragoza

cudi-13
14.Mario Balotelli – Barcelona B.

cudi-14
15. Pierre-Emerick Aubameyang – AC Milan

cudi-15