LAJMI I FUNDIT:

Jovetic falënderon të gjithë te Interi: Krenar që kam veshur fanellën zikaltër

Jovetic falënderon të gjithë te Interi: Krenar që kam veshur fanellën zikaltër

I sapo transferuari te Monaco nga Interi, Stevan Jovetic, nëpërmjet një postimi në Instagram i ka falënderuar të gjithë nga klubi italian.

Reklama

Ylli nga Podgorica me një mesazh emocionues ka thënë se është krenar që ka veshur fanellën e klubit nga Milano.

“Ka filluar një aventurë e re profesionale, e bukur dhe e rëndësishme në karrierën time. Së pari dua të falënderoj Interin që më ka dhënë mundësinë të veshi këtë fanellë. Të gjithë shokët e skuadrës me të cilët kam ndarë kaq shumë emocione në këto sezone në Milano. Trajnerët, stafin teknik dhe të gjithë personat që punojnë në ‘Qendrën sportive Suning’ me shumë pasion dhe profesionalizëm. Dhe në fund dua t’i falënderojë veçanërisht tifozët zikaltër që më kanë përkrahur gjithmonë edhe në momente të vështira. Fat të mbarë djema!”, ka shkruar Jovetic.

Te Interi ai u transferua nga Fiorentina. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Kalo në kategori