LAJMI I FUNDIT:

Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje

Joshuas i ofrohen dy meçe të rëndësishme, pasi Fury e la në pritje
(Foto: Getty Images)

Anthony Joshuas i janë ofruar duele ‘të nxehta’, qoftë ndaj Joe Joyce apo Daniel Dubois, pasi Tyson Fury e ka lënë në pritje.

Reklama

Britaniku pritet të kthehet në ring në fillim të vitit të ardhshëm, pas humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk, si dhe pas dështimit të bisedimeve për t’u ndeshur me Furyn në dhjetor.

Tash, dy rivalët e 33-vjeçarit në kategorinë e peshave të rënda, Tyson e Usyk, kanë vendosur ta zhvillojnë duelin e unifikimit në vitin e ardhshëm.

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury (Foto: Getty Images)

Kjo ka bërë që Joshua të mbetet jashtë garës për të luftuar për tituj, por promovuesi Frank Warren është i gatshëm t’ia ofrojë dy alternativa.

“Kemi meçe më të mira në dispozicion. Ai e pati mundësinë e tij dhe siç thashë, kemi duele më të mëdha dhe më të mira”.

Joe Joyce dhe Daniel Dubois (Foto: The Sun)

“Nuk e kam problem t’ia siguroj me meçet ndaj Joe Joyce ose Daniel Dubois, nëse dëshiron të kthehet në krye të tabelës”, ka thënë Warren për iD Boxing.

Njëherësh, AJ është lidhur me duelet potenciale përballë Dillian Whyte (34 vjeçar) dhe Deontay Wilder (37 vjeçar), për t’i tejkaluar humbjet që e lanë prapa. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori