LAJMI I FUNDIT:

Jon Jones dhe Ciryl Gane bëjnë përballjen sy më sy para super-meçit në UFC

Jon Jones dhe Ciryl Gane bëjnë përballjen sy më sy para super-meçit në UFC

Rikthimi i shumëpritur i ish-kampionit të peshave të rënda të UFC-së, Jon Jones është përballur sy më sy me Cyril Gane, para meçit të tyre në fundjavë.

Reklama

Një nga ngjarjet më të mëdha të vitit është pothuajse pranë nesh. UFC 285 do të ndalet të shtunën mbrëma në Las Vegas me kthimin e shumëpritur të Jon Jones.

Luftëtari amerikan do të bëjë debutimin e tij në kategorinë e peshave të rënda kur të përballet me ish sfiduesin e titullit, Ciryl Gane në ngjarjen kryesore në T-Mobile Arena.

Të dy luftëtarët tashmë kanë kryer përballjen e tyre sy më sy dhe kanë bërë konferencën për shtyp para meçit që pritet të fillojë dikur pas orës 22:00.

Jones ka një rekord prej 26 fitoreve dhe 1 humbje, ndërsa Gane ka 11 fitore dhe 1 humbje.

Meçi i së shtunës mbrëma pritet të jetë shumë interesant dhe tifozët e arteve të përziera marciale mezi presin ta shohin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori