John Travolta ka kujtuar momentin kur ai vallëzoi me Princeshën Diana ne Shtëpinë e Bardhë në vitin 1985, duke zbuluar se Nancy Reagan i tha atij se ishte fantazi e mbretit të vallëzonte me të.

Reklama

Duke folur në një dokumentar të ri, “In Their Own Words”, i cili u transmetua të hënën në PBS, aktori 67-vjeçar përshkroi momentin e ‘librit të tregimeve’ kur kërceu me Dianën në fotografitë që u panë në të gjithë botën.

“Rreth orës 10 të natës, Nancy Reagan goditi shpatullën time dhe më tha: “Për princeshën, fantazia e saj është të kërcejë me ty”, shpjegoi ylli.

Reklama

‘”A do të vallëzosh me të sonte?”, Dhe unë i thash “Po, sigurisht”, shpjegoi ai.

“Zemra ime fillon të rrahë, e dini, dhe unë e godas në shpatull dhe ajo kthehet dhe më shikon mua, dhe ajo kishte atë lloj zhytjeje të turpshme që bëri, dhe ajo ngriti sytë mbi mua, dhe unë i thashë: “‘A do të të interesonte të kërceje me mua?'”.

Reklama

“Ishte një moment i librit të tregimeve”, thotë ai.

“Ne u përkulëm kur mbaroi, dhe, e dini, ajo ishte jashtë, dhe unë isha jashtë, dhe karroca ime u shndërrua në një kungull”, shtoi Travolta.

Vizita e Dianës në Shtëpinë e Bardhë ishte pjesë e udhëtimit të parë zyrtar të saj dhe Princit Charles në SHBA.

Reklama

Çifti ishin të martuar për katër vjet dhe sapo kishin mirëpritur fëmijën e tyre të dytë, Princin Harry.

Fotografitë e vallëzimit u kapën nga fotografi i atëhershëm i Shtëpisë së Bardhë, Pete Souza të cilat tregonin Dianën me një fustan mbrëmjeje të famshëm ngjyrë blu të dizajnuar nga Victor Edelstein. /Telegrafi/