LAJMI I FUNDIT:

Jim Belushi në Shqipëri për realizimin e një dokumentari për Tiranën, pritet në takim nga Erion Veliaj

Jim Belushi në Shqipëri për realizimin e një dokumentari për Tiranën, pritet në takim nga Erion Veliaj

Aktori i famshëm me orgjinë shqiptare, Jim Belushi aktualisht po qëndron në Tiranë.

Reklama

Ylli i filmave sot (e enjte) është mirëpritur nga kryetari i Tiranës, Erion Veliaj.

Kështu ka bërë të ditur Veliaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook, në të cilën ka bashkangjitur edhe disa fotografi me aktorin e njohur.

Foto: Erion Veliaj/Facebook

Veliaj tha se vizita e Belushit në Tiranë ka për qellim realizimin e një dokumentari për kryeqytetin, që pritet të shfaqet në mediet kryesore amerikane.

Tutje, Veliaj vizitën e yllit të kinematografisë botërore dhe realizimin e këtij dokumentari e ka cilësuar si promovim për kryeqytetin shqiptar.

Foto: Erion Veliaj/Facebook

Më poshtë postimi i plotë i Erion Veliajt:

Shikoni kush na ka ardhur për vizitë! I madhi Jim Belushi po realizon një super dokumentar për Tiranën, që do të shfaqet në një nga mediet kryesore amerikane – një dhuratë e çmuar për promovimin e kryeqytetit shqiptar, të cilin e do shumë.
Faleminderit Jim!

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Kalo në kategori