LAJMI I FUNDIT:

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri
Reklama

Këngëtarja nga Kosova, Vesa Luma dhe bashkëshorti i saj, reperi Big Basta prej vitesh u zhvendosën në Zelandën e Re.

Bashkë me djalin e tyre Lian, çifti prej vitesh jetuan dhe vepruan atje, por që tashmë këtij rrugëtimi i ka ardhur fundi.


Artistët kanë vendosur që të rikthehen përfundimisht në Shqipëri duke vazhduar jetën mes Tiranës dhe Prishtinës.

Foto: Vesa Luma/Instagram

Kështu ka thënë këngëtarja e ftuar së fundmi në emisionin “Rudina”, ku ajo foli për fillimet e karrierës dhe planet.

Të gjitha lajmet nga Vesa Luma
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Vesa Luma

“Në përgjithësi, kemi qëndruar 6 vjet. Unë kam ardhur dhe kam ikur kohë pas kohe, por nuk kam mundur të adaptohem 100 për qind, por kur është fëmija në mes, duhen bërë ca sakrifica që shumica prej nesh i di. Unë edhe Geri nuk jemi njerëz që e duam stabilitetin “jemi këtu dhe këtu do rrimë, këtu do përfundojmë”. E quajmë më shumë veten banorë të globit, por sa herë kthehemi në Shqipëri dhe Kosovë, sikur na ngre vendi, familja …”, ka thënë Vesa për vendimin për t’u rikthyer në vendlindjen e tyre.

Ndërkohë, këngëtarja pas një pauze të gjatë gjithashtu është rikthyer me koncerte, teksa ka nisur punën edhe për projekte muzikore. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Magazina
Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Magazina
Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Magazina
Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Magazina
Kalo në kategori