LAJMI I FUNDIT:

Jessica Alba i kthehet zhanrit aksion në filmin e Netflix, “Trigger Warning”

Jessica Alba i kthehet zhanrit aksion në filmin e Netflix, “Trigger Warning”
Jessica Alba (Foto: Amy Sussman/Getty Images/Guliver)

Netflix po bën një hap përpara me zhanrin aksion, ndërsa kësaj radhe me Jessica Alban në rolin kryesor. Aktorja 39 vjeçare do të luajë në filmin aksion-triller që do të titullohet “Trigger Warning”.

Variety bënë të ditur se regjinë e këtij projekti do ta bëjë filmbërësja indoneziane, Mouly Surya, i njohur më së shumti për “Marlina the Murderer in Four Acts”.

Për skenarin janë kujdesur Josh Olson (i njohur për “A History Of Violence”) dhe John Brancato (i njohur për “The Game”).

(Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

Në film, Alba do ta luajë rolin e një veteraneje të traumatizuar, e cila e trashëgon një kafene nga gjyshi i saj dhe përballet me një dilemë morale kur e kupton të vërtetën për vdekjen e tij.

Kujtojmë që aktorja u bë e njohur pikërisht me zhanrin aksion, në serialin televiziv të James Cameronit, “Dark Angel”, ku luajti rolin e superushtares Max Guevara gjatë viteve 2000-2002.

Ndërsa më pas ka luajtur edhe në filmat aksion, si “Honey” (2003), “Sin City” (2005), “Fantastic Four” (2005), “Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer” (2007) e “Sin City: A Dame to Kill For” (2014). /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

U paragjykuan për diferencën në moshë gjatë Big Brother, Ilnisa dhe Meritoni shijojnë lidhjen jashtë: Përgjithmonë

Magazina
Kalo në kategori