Jennifer Lopez ishte e pranishme në edicionin e sivjetmë të Gotham Awards 2019 me të fejuarin e saj, Alex Rodriguez, të hënën në mbrëmje.

Aktorja 50-vjeçare është parë duke shikuar shfaqjen nga njëra prej tavolinave në ‘Cipriani Wall Street’ të hënën në mbrëmje, përkrah të fejuarit të saj 44- vjeç.

Lopez ishte gjithashtu e nominuar si producente në filmin ‘Hustlers’, për ‘Best Feature’, (Filmin me metrazh më të mirë), dhe si prezantuese  e një çmimi më vonë në mbrëmje.

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez në Gotham Awards 2019 (Foto: Getty Images/ Guliver)

Lopez kishte veshur një fustan unik të zi, të dekoruar me pupla për këtë ngjarje.

Të gjitha lajmet nga Jennifer Lopez Të gjitha lajmet nga Jennifer Lopez

Ajo gjithashtu tronditi një palë take të zeza dhe vathë të ndërlikuar diamanti me flokët e saj të bërë në një stil tejet interesant.

I fejuari i saj, Rodriguez kishte të veshur një kostum gri dhe kravatë të zezë për ceremoninë e çmimeve, të mbajtur në Wall Street Cipriani.

Jennifer Lopez mahnit me dukjen e saj në Gotham Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

Lopez ishte ngjitur në skenë më vonë për të prezantuar çmimin “Best Actor” apo (Aktori më i mirë), i cili u fitua nga Adam Driver.

JLo ishte gjithashtu një e nominuar, si një prodhuese për filmin e saj hit ‘Hustlers’, i cili ishte në zgjedhjen më të mirë në ceremoninë e çmimeve. /Telegrafi/

Jennifer Lopez mahnit me dukjen e saj në Gotham Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

Jennifer Lopez mahnit me dukjen e saj në Gotham Awards 2019 (Foto: Getty Images/Guliver)

Jennifer Lopez (Foto: Noam Galai/Getty Images for FIJI Water/Guliver)

Jennifer Lopez (Foto: Monica Schipper/Getty Images for IFP/Guliver)