LAJMI I FUNDIT:

Jennifer Aniston flet për përpjekjet e dështuara për të mbetur shtatzënë: Do të doja të më kishin sugjeruar ngrirjen e qelizave vezë

Jennifer Aniston flet për përpjekjet e dështuara për të mbetur shtatzënë: Do të doja të më kishin sugjeruar ngrirjen e qelizave vezë

Jennifer Aniston po i tregon të gjitha – fizikisht dhe emocionalisht – në një intervistë të re për “Allure”, duke pozuar për kopertinën e revistës që e shfaq atë duke ekspozuar figurën e saj të pabesueshme trupore, ndërsa flet për luftën e saj të hidhur për të mbetur shtatzënë.

53-vjeçarja pranoi se ndjen keqardhje që nuk mori vendimin për të ngrirë vezët e saj kur ishte më e re, duke zbuluar se ajo ‘hodhi gjithçka’ në betejën e saj të infertilitetit, duke përfshirë kalimin e IVF-it dhe ‘pirjen e çajrave kinezë’, në një përpjekje të dëshpëruar për të mbetur shtatzënë, shkruan DailyMail.

Reklama

Ajo gjithashtu kritikoi spekulimet se ndonjë nga ish-burrat e saj – ajo ka qenë e martuar me Brad Pitt dhe Justin Theroux – u divorcua nga ajo sepse ajo ‘nuk do t’i jepte një fëmijë’, duke vënë në dukje se thashethemet e vazhdueshme për marrëdhënien e saj e bënë atë të luftonte me infertilitetin aq më e vështirë.

Reklama

“Po përpiqesha të mbetesha shtatzënë. Ishte një rrugë sfiduese për mua, rruga e krijimit të foshnjave”, tha ajo për përvojën e saj me IVF, të cilin revista thekson se ishte “disa vite më parë”.

“Të gjitha vitet, vitet dhe vitet e spekulimeve… Ishte vërtet e vështirë. Unë isha duke provuar të ngelja shtatzënë me IVF, duke pirë çajra kinezë. Unë po provoja gjithçka që ishte e mundur”, tha ajo për revistën “Allure”.

Reklama

Aktorja shtoi se do të donte që dikush t’i kishte thënë që t’i ngrinte qelizat vezë kur ishte më e re, duke shtuar se tani është pajtuar me faktin se nuk do të ketë kurrë një fëmijë.

“Unë do të kisha dhënë gjithçka nëse dikush do të më thoshte: ‘Ngrij qelizat vezë, bëji vetes një nder’. Ju thjesht nuk e mendoni atë. Kështu që ja ku jam sot”, tha ajo.

Reklama

Jennifer – e cila kaloi dhjetë vjet duke luajtur në hit serialin “Friends”, nga viti 1994 deri në vitin 2004 – pranoi se ishte shumë e përqendruar në karrierën e saj për të menduar për faktin se vetja e saj e ardhshme mund të dëshirojë një ditë të qetësohet dhe të ketë fëmijë.

Reklama

“Më interesonte vetëm karriera. Dhe Zoti na ruajt një grua të jetë e suksesshme dhe të mos ketë fëmijë”, tha ajo. “Dhe arsyeja pse burri im më la, pse ne u ndamë dhe i dhamë fund martesës sonë, ishte sepse unë nuk do t’i jepja një fëmijë. Ishte gënjeshtër absolute. Nuk kam asgjë për të fshehur në këtë pikë”, tha Aniston.

Më pas, ajo u përball me një kontroll të mëtejshëm gjatë martesës së saj me Justin, tani 51 vjeç, me raportime në kohën e ndarjes së tyre në vitin 2017 që sugjeronin se një pjesë e arsyes së ndarjes së tyre ishte paaftësia e saj për të pasur fëmijë.

Reklama
Reklama

Në shkurt të vitit 2018, muaj pasi u bë publik divorci i tyre, revista People raportoi se dyshja ishin përpjekur të bënin fëmijë, por se ajo ‘nuk ia doli’, me një burim që tha se Jennifer ishte ‘e trishtuar që nuk ndodhi kurrë’.

Duke folur për “Allure”, aktorja këmbënguli se është pajtuar me faktin se nuk do të ketë fëmijë, duke vënë në dukje se në fakt ndjen një ‘lehtësim’ në faktin se mundësia e të pasurit një fëmijë është tashmë e përjashtuar.

Në të vërtetë, me kalimin e moshës ka ardhur një ndjenjë e ri-gjetur besimi në veten e saj – dhe aktorja tha se nuk i intereson më se çfarë mendojnë ose thonë njerëzit për të, kryesisht falë vështirësive me të cilat u përball gjatë fundit të të 30-ave dhe të 40-ave. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina

"Çfarë pune ke ti me Luizin" - publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda BBVA, produksioni ndërpret telefonatën

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Butrint Avdyli
Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Magazina
Kalo në kategori