Sam Allardyce dhe Jay-Jay Okocha u ribashkuan këtë pasdite në stadiumin e Universitetit të Boltonit, me dyshen të pranishëm për një ndeshje bamirësie që përfshin disa legjenda ikonike të Boltonit.

Pasi nigeriani shënoi në ndeshje, ai vrapoi drejt bankinës për të festuar me ish-menaxherin e klubit Allardyce, ku dyshja rikrijuan një kërcim të vjetër mes tyre.

Vetë ngjarja paraqiti një numër të ish-lojtarëve nga koha e klubit në Ligën Premier, të cilët përbënin një ‘Bolton Legends XI’. Nën drejtimin e Allardyce, Bolton përfundoi në vendin e 6-të në sezonin 2004/05, duke i ndihmuar ata të arrinin Evropën për herë të parë.

Image Credit: PA

Shumë prej yjeve të atij edicioni ishin të pranishëm, duke përfshirë Kevin Davies, Ivan Campo dhe Stelios.

Siç mund ta shihni nga videoja më poshtë, Okocha nuk ngurroi pasi shënoi këtë pasdite, duke vrapuar drejt bankinës për të përshëndetur ish-shefin e tij, i cili për herë të parë fitoi promovimin me Bolton në vitin 2001.

Ishte një spektakël i mrekullueshëm për tifozët e klubit, të cilët panë disa ikona kulti që ktheheshin në terrenin e tyre të mëparshëm. /Telegrafi/