Jason Momoa pranoi se ndarja e tij nga gruaja Lisa Bonet ka qenë “e vështirë” si personazh publik.

Aktori i “Aquaman” tha në Instagram se ishte mirënjohës që privatësia e familjes së tij u mor në konsideratë teksa merrte pjesë në premierën e “Batman” të martën me dy fëmijët që ka me yllin e “Cosby Show”.

“Mirënjohës për fansat dhe mediat që ishin bujarë duke na dhënë hapësirë ​​për fëmijët”, shkroi ai të enjten (3 mars).

“Është mjaft e vështirë ndarja në sy të publikut, ne e vlerësojmë privatësinë e vazhdueshme gjatë këtyre kohërave”, tha ai.

Foto: Amy Sussman

Momoa, 42 vjeç, mori vajzën e tij 14-vjeçare, Lola, dhe djalin 13-vjeçar, Nakoa-Ëolf, për të mbështetur gjysmëmotrën e tyre, Zoe Kravitz , në premierën e filmit në New York me protagonist Robert Pattinson.

Reklama
Reklama

Kravitz, e cila luan ‘Catwoman’-in në filmin me regji të Matt Reeves, është vajza 33-vjeçare e Bonet dhe bashkëshortit të saj të parë, yllit të rrokut, Lenny Kravitz.

Ndërsa merrte pjesë në premierën, Momoa u shpreh se ishin ende “një familje” pavarësisht ndarjes së tij nga Bonet.

Foto/Instagram

“Lisa nuk mund të ishte këtu, kështu që ne po përfaqësojmë, unë dhe fëmijët” tha ai për “Entertainment Tonight” në tapetin e kuq.

“Ne jemi shumë të emocionuar që thjesht jemi këtu. … Jemi familje, e dini?”, shtoi ai.

Momoa ka vazhduar të jetë një figurë mbështetëse ndaj Zoes dhe madje është parë duke u shoqëruar me të dashurin e saj, Channing Tatum, para premierës.

Reklama

Foto/Getty Images

Momoa njoftoi në janar se ai dhe Bonet po ndaheshin pas 17 vitesh së bashku dhe katër vitesh martesë.

Reklama

Megjithatë, që atëherë qarkullojnë zëra se ka mundësi për pajtim mes çiftit të ndarë, të cilët nuk kanë bërë kërkesë për divorc.

“Ata vendosën të punojnë me gjëra në vend që të hedhin çdo gjë pas, sepse kanë investuar kaq shumë në njëri-tjetrin”, tha një burim për Hollywood Life muajin e kaluar. /Telegrafi/