Skënderbeu projektohet drejt fazës “play off” në ligën e Evropës.

Shanset e korçarëve për të kaluar Mlada Boleslav në turin e tretë kualifikues janë të mëdha, edhe sepse pas humbjes 2-1 në ndeshjen e parë, skuadrës së Ilir Dajës do ti mjaftonte një gol.

I rikthyer nga dëmtimi dhe gati të vihet në shërbim të skuadrës, mbrojtësi Bajram Jashanica kërkon modesti dhe angazhim maksimal, ndërsa ka besim te grupi.

“Shanset për tu kualifikuar? Shanset janë 50 me 50. Nuk duhet të harrojmë që me një gol e kemi kualifikimin në dorë. Por, nuk duhet të harrojmë që edhe kundërshtari ka potencialin e vet”.

“Ne duhet të luftojmë siç bëmë në dy ndeshjet me Kairatin. Duhet të japim gjithçka që kemi në fushë. Kemi një grup shumë të mirë dhe besoj që do t’ia dalim. Duhet të bëjmë punën më të mirë dhe të zbatojmë detyrat që na kërkon trajneri për të arritur suksesin dhe të shkojmë më lart”

“Shpërqendrim, nënvlerësim apo presioni i madh? Ka qenë pak edhe lodhja e kësaj periudhe tre javore. Edhe kundërshtari kishte ritëm më të lart se ne, por tashmë do të hyjmë më të fort”, ka thënë Jashanica.

Në përgatitjet për ndeshjen e kësaj të enjteje në orën 20:00 në “Elbasan Arena”, te Skënderbeu kanë punuar për të evituar gabimet e sfidës së parë.