LAJMI I FUNDIT:

Januzaj jashtë botërorit? Martinez sqaron lajmin e pavërtetë në mediat belge

Januzaj jashtë botërorit? Martinez sqaron lajmin e pavërtetë në mediat belge
BRUSSELS, BELGIUM - MARCH 27: Roberto Martinez, the Belgium manager looks on during the international friendly match between Belgium and Saudi Arabia at the King Baudouin Stadium on March 27, 2018 in Brussels, Belgium. (Photo by David Rogers/Getty Images)

Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez ka reaguar pas lajmit se lista përfundimtare dihet tanimë.

Reklama

Televizioni belg VRT kishte publikuar lajmin se Adnan Januzaj, Leonardo Dendocker, Jordan Lukaku, Christian Kabasele dhe Matz Sels do të mbetën jashtë listës përfundimtare.

Ky lajm nuk i ka pëlqyer fare trajnerit të Kombëtares belge, Roberto Martinez.

“Nuk ka asnjë të vërtetë mbrapa atij lajmi që është publikuar”.

“A ka listë përfundimtare? Jo dhe është zhgënjyese sepse lajme të tilla i lexojnë edhe familjarët e lojtarëve dhe ata nuk e meritojnë të gënjehen”.

Adnan Januzaj (Getty Images)

Martinez ka thënë se gjatë ditëve të ardhshme do të publikohet lista përfundimtare.

“Një lajm i rrejshëm është e vërtetë të mohohet dhe këtë unë po e bëjë tani”.

“Të gjithë e dinë se ditët e ardhshme janë vendimtare, pasi do t’i marrim edhe disa informata mjekësore”.

“Ka shumë detaje që ndikojnë në listën përfundimtare prej 23 futbollistëve. Me rëndësi tani është të punojmë së bashku”, ka thënë Martinez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Albion Rrahmani për mediat rumune: Gjaku im është shqiptar dhe kjo është arsyeja pse festoj kështu

Ligat tjera
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Kalo në kategori