Ylli anglez, James Maddison bëri një pushim nga përgatitjet për Kupën e Botës për të parë të dashurën e tij Kennedy Alexa.

Çifti u fotografua së bashku në Katar teksa po shijonin një mbrëmje takimi para se Anglia të përballet me Senegalin.

Kennedy, 28 vjeçe, ndau foton e të dyve në Instagram teksa kishte veshur një fustan ngjyrë kafe, ndërsa Maddison vendosi kapelën e tij mbrapsht dhe mbante syze dielli.

Foto: Kennedy Alexa/Instagram

“Kohë e çmuar me ty”, shkroi partnerja e futbollistit sipër imazhit.. Mesfushori i Leicesterit iu përgjigj me tre ‘emoji’ me zemër.

Dyshja thuhet se janë bashkë që nga viti 2020 dhe kanë një djalë të quajtur Leo.

Reklama

Foto: Kennedy Alexa/Instagram

Kennedy është një modele që më parë ka jetuar në Los Angeles përpara se të kthehej në Britani të Madhe.

Reklama

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, u dha lojtarëve të tij pak kohë larg bazës së ekipit përpara ndeshjes së madhe të 1/16-tës kundër Senegalit.

Foto: Kennedy Alexa/Instagram

26-vjeçari nuk është paraqitur ende në Kupën e Botës të këtij viti, pasi në dy ndeshjet e para kishte një dëmtim të lehtë.

Megjithatë ai është rikthyer në stërvitje me skuadrën përpara ndeshjes së madhe të së dielës mbrëma (4 dhjetor).

Foto: Kennedy Alexa/Instagram

Në 14 ndeshje ai ka shënuar shtatë gola dhe ka marrë katër asistime dhe ai mund të jetë i dobishëm jashtë pankinës për Tre Luanët nëse ata ndjekin një gol. /Telegrafi/

Reklama

Foto: Kennedy Alexa/Instagram

Foto: Getty