LAJMI I FUNDIT:

Jaguar paralajmëron XF karavan-in e ri

Jaguar paralajmëron XF karavan-in e ri

Edhe pse vitin e kaluar ishte thënë se për shkak të kërkesave të ulëta në treg, Jaguar do të heqë dorë nga prodhimi i karavanit, nga kompania thonë se këtë verë do të jetë premiera e versionit të ri XF Sportbrake.

Reklama

Jaguari i ri XF karavan do të ketë platformë të njëjtë mekanike të aluminit dhe motor, transmeton KosovaPress.  Besohet se XF Sportbrake do të ketë motor benzinë 2.0 litra nga familja e motorëve të Jaguarit, “Ingenium”.

Kur të dalë në treg gjatë këtij viti, XF karavan do të luftojë me modelet Premium siç janë Mercedes E Estate, seria 5 BMW , Touring dhe Volvo V90.