LAJMI I FUNDIT:

Ishte vitit 2016: Enzo Fernandez si 16 vjeçar i shkruante Lionel Messit një letër, i lutej që të mos e linte Argjentinën

Ishte vitit 2016: Enzo Fernandez si 16 vjeçar i shkruante Lionel Messit një letër, i lutej që të mos e linte Argjentinën

Lionel Messi dhe Argjentina tani janë në finalen e Kupës së Botës, ku presin rivalin nga ndeshja e sotme mes Marokut dhe Francës.

Reklama

Por Enzo Fernandez që tani luan te Argjentina, shkroi në “Facebook” në vitin 2016 një letër për të bindur Lionel Messin të mos tërhiqej nga Argjentina.

Ishte koha kur ylli argjentinas kishte humbur shpresat se do të fitonte një trofe me vendin e tij.

“Bëj çfarë të duash, Lionel, por të lutem mendoni pensionimin nga përfaqësuesja. Qëndroni dhe argëtohuni”.

“Kur të shoh ty duke luajtur është krenaria më e madhe në botë. Luaj për argëtim, sepse nuk mund ta imagjinosh se sa shumë argëtohemi kur ju argëtoheni”, kishte shkruar Fernandez atëbotë 16-vjeçar.

Fernandez tani 21-vjeçar ka shkëlqyer deri tash në këtë Botëror përkrah idhullit të tij të madh, duke shënuar gola dhe asistuar.

Messi dhe Fernandez pritet të luajnë edhe në finale, për të plotësuar ëndrrën e madhe të Argjentinës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori