LAJMI I FUNDIT:

Ishte me pushime në Disneyland, por mori një ftesë për të ardhur urgjentisht në Euro 2024

Ishte me pushime në Disneyland, por mori një ftesë për të ardhur urgjentisht në Euro 2024

Sulmuesi i Bolognas, Joshua Zirkzee është ftuar urgjentisht nga Kombëtarja e Holandës për Euro 2024, pas një dëmtimi befasues ditëve të fundit.

Historia fabuloze e Euro 2024 vjen nga kombëtarja holandeze. Por, kjo u shkaktua nga drama.

Gjegjësisht, dëmtimet e kanë rrënuar ekipin e Ronald Koemanit, ndaj ai detyrohet të thërrasë zëvendësuesit që tashmë janë me pushime në momentin e fundit. Pasi thirri Ian Maatsen në vend të Frenkie de Jong, u lëndua edhe Brian Brobbey.


Holanda largon një yll, fton një tjetër: Koopmeiners jashtë, Zirkzee në skuadër
Lexo po ashtu Holanda largon një yll, fton një tjetër: Koopmeiners jashtë, Zirkzee në skuadër

Kjo është arsyeja pse Koeman thirri Joshua Zirkzee vetëm katër ditë para ndeshjes së parë në Euro 2024, kundër Polonisë të dielën.

Sulmuesi brilant dhe sensacional i Bolognës pritej të ishte në listën e Euro 2024 pasi udhëhoqi skuadrën e tij në Ligën e Kampionëve me 12 gola dhe 7 asistime, kryesisht kundër klubeve më të forta dhe interesimi nga klubet e mëdha është shtuar.

Kjo është arsyeja pse agjenti Kia Joorabchian vazhdon ta telefonojë atë edhe kur Zirkzee po kënaqet në Disneyland. Kështu që ai mori një nga një seri telefonatash prej tij atje.

Ai ishte i bindur se edhe kjo telefonatë ishte për shkak të negociatave të transferimit, por më pas mbeti në shok.

Ai mori një njoftim për t’u nisur menjëherë për në Gjermani. Kështu, papritur, ai garon për ndeshje me Poloninë, Austrinë dhe Francën, dhe debutimi i tij për kombëtaren holandeze i buzëqesh në një kompeticion të madh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Serie A
Kalo në kategori