Ishin nisur për në kishë që të martohen, por rrugës për në destinacionin e caktuar dyshja nga Penssylvania humbën jetën kur vetura e tyre u përplas me një kamion dhe traktor, dhe mjeti i tyre u përfshi nga zjarri.

Dyshja Kathryn M. Schurtz, 35-vjeçe dhe Joseph D. Kearny, mbetën të vdekur në vend si pasojë e goditjes së drejtpërdrejt në autostradën 78 në Pittsburgh, transmeton Telegrafi.

Si pasojë e aksidentit janë lënduar edhe tre persona tjerë, pasi që shoferi i kamionit nuk arriti të frenojë me kohë. Por, edhe pas shumë përpjekjeve për t’i shpëtuar zjarrfikësit nuk arritën t’i nxjerrin të gjallë dyshen.

Raportohet se qindra dasmorë ishin mbledhur dhe po prisnin me padurim në kishë nusen dhe dhëndrin. /Telegrafi/