LAJMI I FUNDIT:

Ish-pronari i Chelseat zhvendoset me flotën e tij në Turqi, planifikon blerjen e një klubi

Ish-pronari i Chelseat zhvendoset me flotën e tij në Turqi, planifikon blerjen e një klubi

Ish- pronari i Chelseat, Roman Abramovich, po planifikon ta bëjë Stambollin shtëpinë e tij të përhershme.

Reklama

Rusit iu desh të largohej nga Britania e Madhe pasi shiti klubin e Londrës Perëndimore për shkak të sanksioneve të vendosura ndaj tij nga qeveria për lidhjet e tij me presidentin rus Vladimir Putin.

Abramovich tani është i lumtur në Turqi, ku nuk ka sanksione të tilla ndaj rusëve dhe është duke hartuar një plan që të qëndrojë atje më gjatë.

Multi-miliarderi ka zhvendosur katër nga jahtet e tij, me vlerë rreth 1.2 miliard euro në Stamboll dhe kjo po sinjalizon se ai është atje për biznes.

Për Marca dhe burime të tjera, Abramovich po mendon madje të blejë një ekip futbolli turk në vitet e ardhshme.

Ka pasur shumë raportime se ish-presidenti i Chelseat dëshiron ta blej Trabzonsporin ose Goztepen, mirëpo deri më tani nuk ka pasur lëvizje konkrete. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori