Interi thuhet se po ndjek një marrëveshje për mbrojtësin e djathtë të Manchester Cityt dhe Anglisë, Kyle Walker.

Walker ka qenë në City që nga viti 2017, duke fituar dy tituj radhazi të Ligës Premier, por theu rregullat e coronavirusit katër herë gjatë bllokimit.

Sipas mediumi The Sun, Interi është ‘gati të kërcejë’ për 30-vjeçarin, i cili mund të tundohet nga perspektiva e një fillimi të ri në Itali.

Kyle Walker nuk do të luajë më kurrë për Anglinë nën drejtimin e Southgate – futbollisti kishte organizuar ndejë me prostituta Kyle Walker nuk do të luajë më kurrë për Anglinë nën drejtimin e Southgate – futbollisti kishte organizuar ndejë me prostituta

Sidoqoftë, gazeta paralajmëron se ai ende ruan besimin e trajnerit të tij Pep Guardiola dhe zgjati kontratën e tij verën e kaluar.

Walker ka luajtur 31 herë për City këtë sezon, madje ka luajtur edhe si portieri në minutat e fundit të barazimit të tyre 1-1 me Atalantan në Ligën e Kampionëve.

Në vend të kësaj, Nerazzurrët mund të ketë një goditje më të mirë për të rikthyer Joao Cancelo, i cili nuk ka arritur të zhvendosë rivalin e tij që prej arritjes nga Juventus një vit më parë.

Lista me 25 lojtarët më të vlefshëm mbi moshën 30-vjeçare Lista me 25 lojtarët më të vlefshëm mbi moshën 30-vjeçare

Sipas The Sun, mbrojtësi portugez do të jetë në dispozicion për 60 milionë euro këtë verë.

Interi kanë nënshkruar disa lojtarë nga klubet angleze gjatë muajve të fundit, duke përfshirë Romelu Lukaku, Ashley Young dhe Christian Eriksen. /Telegrafi/