Interi triumfon thellë ndaj Beneventos

Interi ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Beneventos në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Serie A.

Nerazzurrët i janë kthyer fitores në kampionat, duke triumfuar ndaj Beneventos dhe duke mbajtur veten në vetëm dy pikë larg nga vendi i parë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim dhe shumë raste të krijuara nga Interi, por vetëm në një rast u shënua gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e shtatë dhe ishte Riccardo Improta, i cili shënoi autogol pas devijimit të goditjes së Christian Eriksen dhe i dha epërsinë Interit 1-0.

Në pjesën e dytë, vendasit rriten nivelin e lojës dhe rasteve të krijuara, duke arritur t’i shënojnë edhe tri gola tjerë për të siguruar një fitore të thellë.

Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 57-të dhe ishte Lautaro Martinez, i cili shënoi për epërsinë 2-0.

Pas Lautaros në skenë doli edhe Romelu Lukaku, i cili në minutën e 67-të shënoi për 3-0, ndërsa në minutën e 78-të për 4-0 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e dytë me 44 pikë apo dy më pak se Milani lider, ndërsa Benevento renditet në vendin e 12-të me 22 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Nerazzurrët udhëtojnë te Fiorentina, ndërsa Benevento e pret Sampdorian. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes