LAJMI I FUNDIT:

Interi po mendon ta huazojë Andi Hotin në Zvicër

Interi po mendon ta huazojë Andi Hotin në Zvicër

Andi Hoti do të rikthehet te Interi pas një viti të kaluar si i huazuar te Freiburg II në Bundesliga 3.

Reklama

Qendërmbrojtësi i talentuar i Kosovës megjithatë nuk do të mbetet te Neroazzurët, pasi e pret një huazim tjetër për edicionin 2023/24.

Skuadra italiane do ta huazoj përsëri Hotin, por kësaj radhe në elitën e futbollit zviceran.

Grasshopper ka shprehur interesim për ta rikthyer Hotin në Zvicër dhe duket se është pranë marrëveshjes me Interin.

20-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 22 ndeshje në Bundesliga 3 ku ka shënuar një gol dhe ka asistuar në një tjetër.

Qendërmbrojtësi i Kosovës U21 pritet t’i bashkohet si huazim GC ku do të ketë hapësira edhe më të mëdha.

Kujtojmë që Andi Hoti është lindur dhe rritur në Zurich, derisa iu bashkua Akademisë së Interit në vitin 2020 nga Akademia e Zurichut. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori