LAJMI I FUNDIT:

Interi ofron para dhe një futbollist për transferimin e Alvaro Moratas

Interi ofron para dhe një futbollist për transferimin e Alvaro Moratas
Alvaro Morata . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Lautaro Martinez pritet të jetë largimi i madh nga Interi gjatë afatit kalimtar veror.

Reklama

Sulmuesi argjentinas po kërkon me ngulm transferimin te Barcelona, ku ka tanimë një marrëveshje me katalunasit.

Interi nga ana tjetër është gati ta lë të lirë yllin e tyre, por kërkon që të paguhet klauzola e tij prej 111 milionë eurove.

Neroazzurët janë të bindur se Lautaro do të largohet, teksa tanimë kanë gjetur edhe zëvendësuesin e tij.

Alvaro Morata. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e Alvaro Moratas për të zëvendësuar Lautaron.

Conte ka punuar me Moratan te Juvetnusi dhe Chelsea, teksa e dëshiron atë edhe tek zikaltërtit.

27-vjeçari spanjoll është i huazuar te Atletico nga Chelsea, ndërsa Los Colchoneros në korrik do të paguajnë 55 milionë euro për blerjen përfundimtare të tij.

Megjithatë sipas medieve italiane dhe atyre spanjolle, Interi është duke përgatitur një ofertë për transferimin e Moratas.

Kampioni i shumëfishtë italian është gati të ofrojë 50 milionë euro para kesh si dhe shërbimet e mesfushorit uruguaian Matias Vecino për transferimin e Moratas.

Alvaro Morata. (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Vecino vlerësohet shumë nga trajneri Diego Simeone, ndërsa vlera e tij në tregun e transferimeve sillet mbi 20 milionë euro.

Edhe pse duket një ofertë e mirë për Atleticon, mbetet të shihet nëse Los Colchoneros do ta pranojnë atë dhe të mbesin pa sulmues, pasi nga klubi madrilen pritet të largohet edhe Diego Costa. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori