Interi merr fitore të madhe ndaj Borussia Dortmund

Borussia Dortmund vs Inter (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka arritur të shënojë fitore ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-0 në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Zikaltërit e dinin që vetëm fitorja ju bën punë në këtë takim, duke e nisur furishëm nga fillimi.

Goli i parë erdhi në minutën e 22-të kur Lautaro Matrinez shënoi në portën e Burkit.

Në pjesën e parë nuk kishte më gola, ndërsa pjesa e dytë ishte edhe më interesante.

Julian Brand dhe Jadon Sancho kishin raste të mira për ta barazuar rezultatin, por Samir Handanovic ishte në top formë.

Interit fitoi penallti në minutën e 83-të, por Martinez gaboi nga penalltia, pasi Burki e kuptoi goditjen e tij.

Candreva ishte që solli qetësi te Interi, pasi shënoi në minutën e 89-të nga një kundërzbritje.

Me këtë fitore Interit ka katër pikë, aq sa Dortmundi, ndërsa Barcelona është lider me shtatë sosh./ Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes