LAJMI I FUNDIT:

Interi këndellet me një fitore në udhëtim te Genoa

Interi këndellet me një fitore në udhëtim te Genoa

Interi ka arritur të fitojë në udhëtim te Genoa me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në Serie A.  

Reklama

Nerazzurrët kanë arritur t’i kthehen fitores pas dy rezultateve negative radhazi në kampionat, pasi pas barazimit me Lazion dhe humbjen ndaj Milanit, kanë mposhtur Genoan.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe dominim të Interit, i cili kërkonte me çdo kusht golin e epërsisë.

Megjithatë, edhe përkundër rasteve të shumta, portat mbeten të paprekura dhe ekipet shkuan në pushim me rezultat 0-0.

Në pjesën e dytë, Interi u tregua edhe më i mirë se në të parën, pasi ishte më konkret duke shënuar edhe dy gola për të siguruar fitoren.

Goli i parë i ndeshjes vetëm në minutën e 64-të dhe ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi për 0-1 pas asistimit të Nicolo Barellas.

Për epërsinë 2-0 u përkujdes mbrojtësi Danilo D’Ambrosio (79’) që shënoi me kokë nga afërsia pas asistimit të Andrea Ranocchias dhe ky doli të jetë rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e tretë më 10 pikë, ndërsa Genoa renditet e 15-ta me katër pikë.

Në ndeshjen radhës, Nerazzurrët e presin në shtëpi Parman, ndërsa Genoa luan derbin ndaj rivalit të urryer, Sampdorias. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori