Interi fiton me rikthim ndaj Lazios dhe e kthen në zjarr luftën për një vend në Ligën e Kampionëve

Interi ka shënuar fitore me rikthim ndaj Lazios me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 32-të të Serie A.

Zikaltërit shënuan të parët, por që goli i Henrikh Mkhitarian u anulua për pozitë jashtë loje.

Në minutën e 30-të u hap ndeshja, kur Felipe Anderson shënoi për 1-0 rezultat me të cilën u mbyll pjesa e parë.

Interi në pjesën e dytë intensifikoi sulmet, duke radhitur disa raste para portës së Lazios.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 78-të, kur Lautaro Martinez shënoi për 1-1 pas asistimit të Romelu Lukakut.

Pas pesë minutash sërish Lukaku asistoi, kësaj radhe te Robin Gosens që shënoi për 2-1.

Për të siguruar fitoren e Interit u përkujdes Martinez që shënoi për 3-1 në minutën e fundi të kohës së rregullt.

Me këtë fitore Interi fluturon në pozitën e katërt në renditje me 57 pikë, aq sa kanë edhe Roma dhe Milani. /Telegrafi/

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Ish-ylli i Liverpoolit zbulon trajnerin e ardhshëm të Man United – thotë se ia tregoi një lojtar aktual i tyre

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja

Spikeri thirri emrin e Mbappes në stadium, tifozët e PSG-së me veprim që pak kush e ka pritur

Mediat spanjolle e konfirmojnë, ideja për të futur Joselun në lojë kundër Bayernit nuk ishte e Ancelottit

"Do të jem tifozi më i madh i Tottenhamit ndonjëherë" - Kai Havertz me deklaratë sensacionale pas fitores së Arsenalit ndaj Man united