Interi dhe Roma ndahen baras, zikaltërit mbesin lider

Pamje nga ndeshja Inter - Roma (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi dhe Roma janë ndarë në barazim (0-0) në ndeshjen hapëse të javës së 15-të në Serie A.

Ndeshja mes Inerit dhe Romës doli të jetë ashtu sic ishte parashikuar, shumë e fortë.

Interit e nisi shumë mirë takimin me dy raste shumë të mira.

Romelu Lukaku (7’) dhe Lautaro Martinez (8’) kishin shumë raste të mira dhe të vetëm me Antonio Miranten, por që nuk arritën të shënonin.

Amadou Diawara e Lautaro Martinez. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images)

Roma tentonte më shumë nga kundër sulmet, pot që nuk arritën të kishin ndonjë rast të mirë.

Në fundin e pjesës së parë Lukaku edhe një herë kishte një rast të mirë, por pa sukses.

Edhe pjesa e dytë më mirë për Interin, që rrezikoi me Matias Vecinon në minutën e 49’të, por Mirante sërish ishte në vend.

Diego Godin . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Në disa minuta ra loja, ku u ndje lodhja nga të dy skuadrat. Interi krejt në fund rrezikoi me Lukakun, por sërish pa fat.

Zikaltërit tani kanë 38 pikë, dy më shumë se Juventusi që kanë një ndeshje më pak, ndërsa Roma me 29 pikë, mbetet në pozitën e katërt./Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes