Interi barazon në shtëpi me Shakhtarin dhe mbyll grupin në vendin e fundit

Interi ka barazuar 0-0 në shtëpi ndaj Shakhtar Donetsk në ndeshjen e fundit të grupeve në Ligën e Kampionëve dhe ka mbyllur grupin në vendin e fundit.

Ekipi i Antonio Contes nuk ka arritur të shfrytëzojë fitoren e Real Madridit ndaj Borussia Monchengladbach dhe ka mbyllur sezonin në vendin e katërt të Grupit B.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Interit, të cilët krijuan shumë raste, por pa arritur të gjejnë golin.

Rasti më i mirë në këtë pjesë ishte ai i minutës së shtatë, por goditja e fortë e Lautaro Martinezit u ndal vetëm nga traversa.

Në pjesën e dytë, përsëri vendasit ishin më kërkues duke rrezikuar më shumë në kërkim të golit dhe fitores.

Nerazzurrët krijuan shumë dhe deri në sekondat e fundit, por pa arritur t’i ndryshojnë shifrat dhe në fund kanë barazuar pa gola 0-0.

Nga Grupi B si lider kalon tutje Real Madridi, ndërsa kualifikohet edhe Gladbach nga vendi i dytë.

Shakhtar shkon nga Ligën e Evropës nga vendi i tretë, ndërsa Interi e mbyll grupin në vendin e fundit. /Telegrafi/

"Unë thjeshtë dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes

Gol fenomenal nga Xherdan Shaqiri prej gjuajtjes së lirë

Zbulohen dhe renditen 10 sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, shumë befasi në listë